Logo
Uniópédia
Kommunikáció
Szerezd meg: Google Play
Új! Töltse Uniópédia az Android™ készülék!
Ingyenes
Gyorsabb hozzáférés, mint a böngésző!

Asterix és Obelix: A középső birodalom

Index Asterix és Obelix: A középső birodalom

Az Asterix és Obelix: A középső birodalom (eredeti címen franciául Astérix et Obélix: L'empire du Milleu) 2023-ban bemutatott francia kalandvígjáték, amelyet Guillaume Canet rendezett.

43 kapcsolatok: AlloCiné, Asterix, Asterix és Obelix, Asterix és Obelix: Isten óvja Britanniát, Baráth István, Caius Iulius Caesar, Crespo Rodrigo, Czvetkó Sándor, Farkasinszky Edit, Film, Forgács Péter (színművész), Francia nyelv, Franciaország, Gáspár Kata (színművész), Gérard Depardieu, Guillaume Canet, Hámori Eszter, Huszárik Kata, Jakab Csaba (színművész), Karácsonyi Zoltán, Képregény, Kína, Kerekes József (színművész), Király Attila (színművész), Kokas Piroska, Magyar nyelv, Magyarország, Makranczi Zalán, Marion Cotillard, Moser Károly, Obelix, Pál Tamás (énekes), Pierre Richard, Seszták Szabolcs, Szabó Máté (színművész), Széles Tamás, Szinkronizálás (filmgyártás), Szokol Péter, Varga Gábor (színművész), VII. Kleopátra, Vincent Cassel, Zöld Csaba, Zlatan Ibrahimović.

AlloCiné

Az AlloCiné online filmadatbázis és információs weboldal, mely főleg a francia filmművészettel, annak újdonságival foglalkozik.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és AlloCiné · Többet látni »

Asterix

Az Asterix egy francia képregénysorozat, amelyben a címszereplő, Asterix és barátai képzeletbeli ókori kalandjairól olvashatunk.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Asterix · Többet látni »

Asterix és Obelix

Az Asterix és Obelix (eredeti cím: Astérix et Obélix contre César) 1999-ben bemutatott francia filmvígjáték, amely az Asterix-füzeteken alapuló első élőszereplős film.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Asterix és Obelix · Többet látni »

Asterix és Obelix: Isten óvja Britanniát

Az Asterix és Obelix: Isten óvja Britanniát (eredeti cím: Astérix & Obélix: Au service de sa Majesté) 2012-ben bemutatott francia–olasz–spanyol–magyar koprodukcióban készült vígjáték, az Asterix-füzeteken alapuló negyedik élőszereplős film.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Asterix és Obelix: Isten óvja Britanniát · Többet látni »

Baráth István

Baráth István (Dunavecse, 1990. november 15.) magyar szinkronszínész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Baráth István · Többet látni »

Caius Iulius Caesar

Caius Iulius Caesar (vagy Gaius Julius Caesar; Kr. e. 100. július 12./13. – Kr. e. 44. március 15.) római hadvezér és politikus.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Caius Iulius Caesar · Többet látni »

Crespo Rodrigo

Crespo Rodrigo (Budapest, 1973. november 17. –) Jászai Mari-díjas, apai ágon bolíviai származású magyar színész, szinkronszínész, színigazgató.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Crespo Rodrigo · Többet látni »

Czvetkó Sándor

Czvetkó Sándor (Veszprém, 1965. augusztus 18. –) magyar színész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Czvetkó Sándor · Többet látni »

Farkasinszky Edit

Farkasinszky Edit (Budapest, 1961. szeptember 17. –) magyar színésznő.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Farkasinszky Edit · Többet látni »

Film

Filmvászon, a nézőközönség előtt kifeszített anyag, amely eredetileg vászonból készült A film, magyarul mozgókép, képekből álló sorozat, amely a vásznon olyan gyorsan változik, hogy azt az illúziót kelti, mintha mozogna.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Film · Többet látni »

Forgács Péter (színművész)

Forgács Péter (Eger, 1957. október 13. –) Jászai Mari-díjas magyar színész, zenész, rendező, szinkronszínész és érdemes művész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Forgács Péter (színművész) · Többet látni »

Francia nyelv

A francia nyelv (franciául la langue française vagy le français) az indoeurópai nyelvcsalád újlatin nyelvcsaládjának tagja, mégpedig ennek nyugati ágához tartozó galloromán csoportbeli oïl nyelvek egyike.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Francia nyelv · Többet látni »

Franciaország

Franciaország, vagy hivatalos nevén a Francia Köztársaság, egy független állam Nyugat-Európában, amely európai közigazgatási és tengerentúli területekkel egyaránt rendelkezik.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Franciaország · Többet látni »

Gáspár Kata (színművész)

Gáspár Kata (Budapest, 1987. október 27. –) magyar színésznő.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Gáspár Kata (színművész) · Többet látni »

Gérard Depardieu

Gérard Xavier Marcel Depardieu Golden Globe- és kétszeres César-díjas francia színész, filmrendező és producer.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Gérard Depardieu · Többet látni »

Guillaume Canet

Guillaume Canet (Boulogne-Billancourt, 1973. április 10. –) francia színész, forgatókönyvíró, rendező.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Guillaume Canet · Többet látni »

Hámori Eszter

Hámori Eszter (Budapest, 1969. augusztus 26. –) magyar színésznő, szinkronszínésznő.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Hámori Eszter · Többet látni »

Huszárik Kata

Huszárik KataEgyes forrásokban: Huszárik Katalin vagy Huszárik Kati (Budapest, 1971. szeptember 10. –) Jászai Mari-díjas magyar színésznő, Nagy Anna színésznő és Huszárik Zoltán filmrendező lánya.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Huszárik Kata · Többet látni »

Jakab Csaba (színművész)

Jakab Csaba (Csorna, 1953. szeptember 1.) magyar színész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Jakab Csaba (színművész) · Többet látni »

Karácsonyi Zoltán

Karácsonyi Zoltán (Szabadka, 1974. november 25. –) vajdasági származású magyar színész, szinkronszínész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Karácsonyi Zoltán · Többet látni »

Képregény

Egy korai képregény, A kis Nemo A képregény az irodalom és a képzőművészet sajátos keveréke, amit gyakran a kilencedik művészetnek neveznek, egymás után következő képek sorozata, amelyek egy történetet mesélnek el.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Képregény · Többet látni »

Kína

A Kínai Népköztársaság, röviden Kína (egyszerűsített kínai írásmóddal 中华人民共和国 (中国), pinjin: Zhōnghuá Rénmín Gònghéguó (Zhōngguó), magyaros átírásban: Csunghua Zsenmin Kunghokuo (Csungkuo)) a világ második legnépesebb és Kelet-Ázsia legnagyobb országa, amely egyben túlmutat régióján, mivel mind Közép-Ázsiában, mind a tengeren vannak területei.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Kína · Többet látni »

Kerekes József (színművész)

Kerekes József (Budapest, 1962. május 19. –) Jászai Mari-díjas magyar színész, szinkronszínész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Kerekes József (színművész) · Többet látni »

Király Attila (színművész)

Király Attila (Szeged, 1970. augusztus 25. –) magyar színész, rendező.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Király Attila (színművész) · Többet látni »

Kokas Piroska

Kokas Piroska (Budapest, 1980. augusztus 19. –) magyar színésznő.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Kokas Piroska · Többet látni »

Magyar nyelv

A magyar nyelv az uráli nyelvcsalád tagja, azon belül a finnugor nyelvek közé tartozó ugor nyelvek egyike.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Magyar nyelv · Többet látni »

Magyarország

Magyarország állam Közép-Európában, a Kárpát-medence közepén. 1989 óta parlamentáris köztársaság. Északról Szlovákia, északkeletről Ukrajna, keletről és délkeletről Románia, délről Szerbia, délnyugatról Horvátország és Szlovénia, nyugatról pedig Ausztria határolja. Népessége a 21. században 10 millió alá csökkent. Hivatalos nyelve a magyar, amely a legnagyobb az uráli nyelvcsaládba tartozó nyelvek közül. Fővárosa és legnépesebb városa Budapest... --> Az ország többek között az Európai Unió, a NATO, az OECD, a Világbank és az ENSZ tagja is, része a schengeni övezetnek, része a Délkelet-európai Együttműködési Szervezetnek, valamint egyik alapítója az úgynevezett Visegrádi Együttműködés szervezetnek. Az ország népszerű turisztikai célpont Európában, 2015-ben 16,3 millió külföldi turista utazott ide. Az ország ad otthont a világ egyik legnagyobb termálvízkészletének, a világ egyik legnagyobb termáltavának, Közép-Európa legnagyobb tavának és Közép-Európa legnagyobb füves síkságának. A polgárai számára általános társadalom- és nyugdíjbiztosítási rendszert tart fenn, részben ingyenes egészségügyi ellátással (járulékfizetési kötelezettség mellett), valamint térítésmentes alap-, illetve középfokú oktatást. A felsőoktatás tandíjas, viszont ösztöndíjjal térítésmentesen is igénybe vehető. Magyarország nemzetközi rangsorokban elfoglalt pozíciói kedvezőnek mondhatóak: a 2010-es évek második felében az életminőség-index alapján a világ 38. legjobb életminőségű országa, 20. helyen áll a Jó Ország Index rangsorban (mely az adott országon belüli állapotokat nem veszi figyelembe), 26. helyen áll az egyenlőtlenségekkel korrigált emberi fejlettség rangsorában, 30. a Társadalmi Fejlettségi Index alapján, 2018-ban a világ 33. leginnovatívabb országa a Globális Innovációs Index felmérése szerint, és a globális békeindex 2017-es jelentése alapján a világ 15. legbiztonságosabb országa. A gazdasági életszínvonal és jogállamiság szempontjából már kevésbé kedvező a helyzet. A nettó átlagfizetés és a minimálbér az EU-ban az egyik legalacsonyabb. 2022-ben világviszonylatban közepesen korrupt az ország, míg az Európai Unióban a legkorruptabb. A Transparency International 180 országot rangsoroló korrupciós indexében 2022-ben a 77. helyre került. Az adatok alapján a 2010-es évek folyamán a magyarországi korrupció erősödött. Sajtószabadság tekintetében a 2010-es évek folyamán folyamatosan csúszott le a nemzetközi ranglistán, a Riporterek Határok Nélkül szervezet 2020-as jelentésében a világ országai közül a 89. helyezett volt. A magyar államiság kezdetei visszanyúlnak Szent István király megkoronázása idejére. Ekkortól kezdve több mint 9 évszázadon át Magyar Királyság néven szerepel a történelemben. Jelenlegi határai nagyjából megegyeznek az 1920-ban, az első világháborút lezáró trianoni békeszerződésben kijelölt határokkal. Ennek következményeként az ország elvesztette területének 71, lakosságának 58 százalékát. Az ország a Horthy-rendszerben a revízió reményében, a Szálasi-kormány alatt a német érdekeket kiszolgálva lépett be − ill. maradt hadviselő − a második világháborúban, de a kisebb-nagyobb sikeres harcok és a súlyos veszteségek ellenére sem ért el tartós áttörést, az 1947-es párizsi békeszerződés pedig kialakította a mai országhatárokat. A világháborút követően az ország a Szovjetunió megszállási övezetébe került. A rendszerváltásig kétszer került Magyarország a világpolitika középpontjába: először az 1956-os forradalom kapcsán, másodszor 1989-ben, amikor a páneurópai piknik során a keletnémetek nyugatra távozhattak. 2010 óta a demokrácia szintjén jelentős hanyatlás következett be. 2020-ban olyan országokkal kapott hasonló besorolást, mint Brazília, Indonézia vagy Európában Albánia. A 2020-as brüsszeli jogállamisági jelentés egy sor problémát tárt fel. (Európai Bizottság, 2020. szeptember 30.) 2022-ben az Európai Parlament nagy többséggel elfogadott egy állásfoglalást, amelyben kimondják, hogy Magyarország már nem teljes értékű demokrácia, hanem választási autokrácia, egy hibrid rezsim. Az ország emellett komoly demográfiai krízissel is szembesül.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Magyarország · Többet látni »

Makranczi Zalán

Makranczi Zalán (Miskolc, 1979. július 20. –) magyar színész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Makranczi Zalán · Többet látni »

Marion Cotillard

Marion Cotillard (Párizs, 1975. szeptember 30. –) francia színésznő.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Marion Cotillard · Többet látni »

Moser Károly

Moser Károly (Budapest, 1977. október 28. –) magyar szinkronszínész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Moser Károly · Többet látni »

Obelix

Obelix, Asterix és Idefix egy ház homlokzatán Németországban Obelix (eredetileg, franciául Obélix) kitalált szereplő az egyik főszereplő az Asterix képregényekben.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Obelix · Többet látni »

Pál Tamás (énekes)

Pál Tamás (Budapest, 1981. április 13. –) énekes, színész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Pál Tamás (énekes) · Többet látni »

Pierre Richard

Pierre Richard (születési neve: Pierre-Richard Maurice Charles Léopold Defays) (Valenciennes, 1934. augusztus 16. –) francia színművész, filmrendező forgatókönyvíró.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Pierre Richard · Többet látni »

Seszták Szabolcs

Seszták Szabolcs (Budapest, 1975. szeptember 24.) magyar színész, szinkronszínész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Seszták Szabolcs · Többet látni »

Szabó Máté (színművész)

Szabó Máté (Kecskemét, 1981. augusztus 12. –) magyar színész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Szabó Máté (színművész) · Többet látni »

Széles Tamás

Széles Tamás (Budapest, 1973. március 26. –) magyar színész, ókatolikus lelkész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Széles Tamás · Többet látni »

Szinkronizálás (filmgyártás)

Digitális keverő A szinkronizálás egy olyan filmgyártási tevékenység, melynek során egy már meglévő kép- és hanganyaghoz általában az eredetitől eltérő nyelven új dialógusokat vesznek fel lecserélve (vagy részben elfedve) az eredetit.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Szinkronizálás (filmgyártás) · Többet látni »

Szokol Péter

Szokol Péter (Budapest, 1960. október 28.) magyar színész, szinkronszínész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Szokol Péter · Többet látni »

Varga Gábor (színművész)

Varga Gábor (Budapest, 1981. március 7. –) magyar színész, szinkronszínész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Varga Gábor (színművész) · Többet látni »

VII. Kleopátra

VII. Kleopátra Philopatór (görögül:Κλεοπάτρα Φιλοπάτωρ, később Cleopatra Thea Neotera Philopatór kai Philopatrisz (i. e. 69. január – i. e. 30. augusztus 12.), XII. Ptolemaiosz fáraó és testvére, V. Kleopátra leánya, i. e. 51-től haláláig Egyiptom fáraója, a Ptolemaida-dinasztia utolsó uralkodója. Habár számos más egyiptomi királynő uralkodott e néven, általában egyszerűen Kleopátra néven ismert, minden más ezen a néven uralkodó elődjénél híresebb. Hagyományosan őt tartják az utolsó fáraónak, azonban ez pontatlan, mivel a római császárok többsége, kezdve Augustusszal, viselte a címet és Egyiptomban a tradicionális egyiptomi királyi titulusok felvétele mellett uralkodtak. Egyenes ági leszármazottja volt Nagy Sándor tábornokának, I. Ptolemaiosz fáraónak, aki a makedóniai Arszinoé és Lakusz fia volt. A görög nyelv és görög kultúra mellett Kleopátra az egyiptomi nyelvet is teljességgel elsajátította, és ezzel a háromszáz éve uralkodó Ptolemaida-dinasztiának ő volt az első tagja, aki népe nyelvét is folyékonyan beszélte, noha elődei is egytől egyig egyiptomi rítus szerint uralkodtak, és magukat egyiptominak és az egyiptomi istenek leszármazottainak tartották. Egyes források szerint Kleopátra legalább kilenc nyelven beszélt, a görög mellett tehát egyiptomi nyelven, ezeken felül a méd, a pártus, a héber, az arab, az amhara nyelvet, valamint a szírek, a trogoditák (barlanglakók törzse a Vörös-tenger afrikai partján) és az etiópok nyelvét beszélte. Csak ritkán, távoli népek követeinek érkezésekor volt szüksége tolmácsra. Előbb édesapja, XII. Ptolemaiosz, később fivérei (és egyben férjei), XIII. Ptolemaiosz és XIV. Ptolemaiosz, majd fia, XV. Ptolemaiosz társuralkodója volt. Túlélt egy államcsínyt fivére, XIII. Ptolemaiosz és hívei szervezésében. Szerelmi viszonyt folytatott Caius Iulius Caesarral, megragadta és megszilárdította hatalmát a trónon, és a Caesar elleni merénylet után alkalmazkodott a megváltozott erőviszonyokhoz: feleségül ment Marcus Antoniushoz. Gyermekei közül egy Caesartól, három pedig Antoniustól született. Fivéreivel kötött érdekházasságai gyermektelenek voltak. Antonius riválisa, Caesar törvényes örököse, Octavianus Róma erejét Egyiptom ellen fordította. A bekövetkezett események i. e. 30. augusztus 12-én véget vetettek Kleopátra birodalmának, ő maga pedig öngyilkos lett. Kétségtelenül az egész emberiség történetének egyik legismertebb személyisége. Alig akad még olyan történelmi alak, akinek neve olyannyira ismert, életútja pedig olyannyira híres és közkedvelt lenne, mint az övé. Már életében is óriási ismertségnek örvendett szerte a Közel-Keleten és a Római Birodalomban, így alakja halála után szinte azonnal legendássá és a mindennapi szóbeszéd témájává vált.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és VII. Kleopátra · Többet látni »

Vincent Cassel

Vincent Cassel (Párizs, 1966. november 23. –) IMDb César-díjas francia színész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Vincent Cassel · Többet látni »

Zöld Csaba

Zöld Csaba (Marosvásárhely, 1979. február 27. –) Jászai Mari-díjas erdélyi származású magyar színművész, szinkronszínész, énekes, zenész.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Zöld Csaba · Többet látni »

Zlatan Ibrahimović

Zlatan Ibrahimović (Malmö, 1981. október 3. –) (svéd kiejtés:; bosnyák kiejtés) bosnyák és horvát származású, svéd válogatott labdarúgó, 2023-as visszavonulása előtt az olasz élvonalban szereplő AC Milan játékosa volt.

Új!!: Asterix és Obelix: A középső birodalom és Zlatan Ibrahimović · Többet látni »

KimenőBeérkező
Hé! Mi vagyunk a Facebook-on most! »